Prezentacja tradycyjnych sposobów pozyskiwania miodu. Historia pszczelarstwa, „żywa pasieka”, prelekcje, pokazy. Współorganizatorem jest Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach.
Chorzowski Skansen z radością zaprasza wszystkich miłośników gotowania do udziału w wyjątkowym konkursie kulinarnym „Miodowe Maszkety” z okazji zbliżającego się Dnia Miodu. To doskonała okazja, by podzielić się swoimi niebanalnymi i nieoczywistymi przepisami na dania wytrawne lub słodkie, w których główną rolę odgrywa miód.
Jak wziąć udział w konkursie?
- Przygotować przepis na danie słone lub słodkie, którego głównym składnikiem będzie miód.
- Opisać danie w maksymalnie 500 znakach ze spacjami, dodając informacje o pochodzeniu przepisu (np. czy jest w rodzinie od lat, czy jest inspirowany tradycją).
- Przesłać przepis do 17 czerwca 2024 roku na adres email: promocja@muzeumgpe-chorzow.pl lub dostarczyć osobiście/przesłać pocztą (z dopiskiem „Miodowe Maszkety”). Do przepisu należy dołączyć zdjęcie lub nagrać krótki, 5-minutowy film (w formacie avi lub mp4).
- Każdy uczestnik może przesłać jeden przepis w każdej kategorii (słone i słodkie). WAŻNE: Do przepisu należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Nagrody i regulamin
Najciekawsze przepisy zostaną nagrodzone m.in. miodowymi przysmakami. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w regulaminie konkursu na stronie skansenu.
http://muzeumgpe-chorzow.pl/pl/konkurs-kulinarny-miodowe-maszkety/
Termin zgłoszeń
Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 17 czerwca 2024 roku, do godziny 23:59. Zapraszamy do udziału! Najlepsze przepisy zostaną nagrodzone podczas Dnia Miodu w chorzowskim skansenie 7 lipca.
Cel Konkursu
Celem konkursu „Miodowe Maszkety” jest poznanie i zachowanie najciekawszych tradycji związanych z pszczelarstwem na terenie województwa śląskiego. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na tradycyjne produkty regionalne oraz zastosowanie miodu w kuchni, zarówno w daniach wytrawnych, jak i słodkich. Konkurs ma na celu również promocję wiedzy na temat regionalnych produktów i historii regionu.
Zapraszamy wszystkich do udziału i życzymy powodzenia!