Zaproszenie na XXVIII Wojewódzką Konferencję Pszczelarską w Karniowicach

Dni stają się coraz dłuższe, a słońce coraz śmielej i wyżej wygląda nad horyzont. Gdy jest cieplej i pogodnie pszczoły rozchodzą się z kłębu zimowego, a nawet pojawiają się na ulowych wylotkach i niektóre zaczynają z niego wylatywać i krążyć w pobliżu uli. Nie jest to jeszcze pierwszy oblot wiosenny, ale to znak, że nowy sezon rozpocznie się niebawem.

Najwyższy już zatem czas, aby Małopolscy Pszczelarze zainaugurowali nowy sezon pasieczny. Tradycyjnie, odbywa się to w Karniowicach na Wojewódzkich Konferencjach Pszczelarskich, organizowanych przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.  

W roku bieżącym będzie to już XXVIII Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach, organizowana przez MODR Karniowice, przy współpracy z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Krakowie. Odbędzie się ona w dniu 24 lutego br. w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, ul. Osiedlowa 9, 32-082 Karniowice, gmina Zabierzów.

Konferencję objęli patronatem honorowym: Pan dr Krzysztof Duda – Dyrektor Instytutu Zootechniki PIB w Balicach, Pan Paweł Szczygieł – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz Pan Stanisław Ból – Prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy. Konferencji towarzyszą wiodące wydawnictwa i portale internetowe, zajmujące się problematyką pszczelarstwa:  Pszczelarz Polski, Pasieka oraz Portal Pszczelarski.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są: ,,Zmiany klimatyczne i środowiskowe a gospodarska pasieczna”.

Podczas konferencji zostaną ogłoszone wyniki Małopolskiego Konkursu Pasiek za rok 2023, a Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu.

Pszczelarze będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą producentów urządzeń i sprzętu pszczelarskiego, którzy swoje propozycje będą prezentować na stoiskach wystawowych towarzyszących konferencji. Będzie także okazja do dyskusji z wybitnymi przedstawicielami nauki w dziedzinie pszczelarstwa, producentami sprzętu i wymiana poglądów i wzajemnych doświadczeń. Jest to wartość nie do przecenienia dla całego środowiska pszczelarskiego. 

Serdecznie zapraszamy do Karniowic wszystkich pszczelarzy i miłośników pszczelarstwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i szkolenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.